⛪ Wycieczka wychowanków grupy trzeciej na Jasną Górę

26 kwietnia 2026 r. wychowankowie grupy trzeciej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach odwiedzili Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie.

Celem wyjazdu było przybliżenie młodzieży historii regionu, poznanie jednego z najważniejszych miejsc polskiej kultury i tradycji oraz integracja grupy. Podczas zwiedzania chłopcy zobaczyli najważniejsze punkty jasnogórskiego klasztoru, w tym Kaplicę Cudownego Obrazu oraz Bazylikę.

Największą atrakcją okazało się jednak wejście na wieżę jasnogórską. Pokonanie setek stopni, a następnie możliwość podziwiania panoramy Częstochowy i okolic z dużej wysokości dostarczyły wychowankom wielu pozytywnych emocji i były głównym tematem rozmów w drodze powrotnej.

Wizyta na Jasnej Górze była udanym połączeniem lekcji historii, aktywnego spędzania czasu oraz wspólnego odkrywania miejsc ważnych dla naszego regionu i kraju.

#MOWHerby #JasnaGóra #Częstochowa #Wycieczka #HistoriaRegionu #Integracja #AktywnyWypoczynek

Dodaj komentarz